Piekarenka już zamknięta

Piekarenka Rysiny

Piekarnia, to brzmi dumnie, a ta nasza, to przecież mini piekarenka w gospodarstwie-Rysiny. Taka bardziej jak w domu, a nie jak wielki zakład, z którym się kojarzy. To nasze pieczenie jest ciągłym odkrywaniem nowych przepisów i smaków. Chleb jest żywy i tak jak gleba wymaga szczególnego traktowania. Szybko zorientowaliśmy się, że to początek długiej nauki. Chcemy piec pieczywo zdrowe i smaczne dokładnie takie samo jakie chcielibyśmy jeść. Tylko naturlne składniki, tylko z dobrego źródła.
W tym sezonie na bazie naszych własnych doświadczeń oraz odbytych szkoleń, przez moją żonę Anię, planujemy wypiek całkowicie nowych receptur na bazie kwasu żytniego wytwarzanego na Rysinach wg metody profesora Kazimierza Sadkiewicza. Naszym mottem jest prosty skład, mąka, woda, kwas żytni, ziarna i sól i nic ponad to.
Obok chleba proponujemy domowe wypieki z przepisów naszej Babci Hani, Cioci Małgosi oraz sezonowe desery ,naszej Mamy Elżbiety.
Wspominając piekarenkę nie mogę pominąć Osób, które swoją ciężką pracą i wiedzą sprawiają, że od ponad roku na Rysinach każdego ranka pachnie chleb. Pani Marii, która od wielu lat pracuje w gospodarstwie a teraz dzierży ster w piekarence oraz wszystkim zaangażowanym Osobom, Swietłanie oraz Marii , wielkie Dziękuję!

© Rysiny 2018 . Wszystkie prawa zastrzeżone.

Do góry